Jak co roku, o tym czasie, w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, tym razem Dzień Nauczyciela świętowaliśmy w piątek, 13 października.

Akademię uświetnili swoją obecnością: pan radny – Ryszard Adamek, pani dyrektor Publicznego Przedszkola w Sobótce – p. Małgorzata Różańska oraz przewodniczący Rady Rodziców – p. Paweł Orłowski, którzy złożyli życzenia nauczycielom oraz ślubującym tego dnia pierwszakom.

Na początku pan dyrektor, Ireneusz Paszek, powitał gości oraz społeczność uczniowską, złożył życzenia gronu pedagogicznemu oraz odczytał list od pani dyrektor – Gabrieli Wejman – skierowany do nauczycieli z okazji ich święta a także do nowych, już oficjalnie naszych – najmłodszych „żaczków”.

Później uczniowie pod przewodnictwem p. I. Nowaczyk, M. Michalak oraz p. M. Kasprzak zaprezentowali bogaty program artystyczny- poświęcony pracy nauczycieli, ale także patronowi szkoły – Ludwikowi Szymoniakowi.

Po wielu ciepłych słowach skierowanych w stronę nauczycieli, najmłodsi „żacy” zostali oficjalnie pasowani na uczniów.

Drodzy uczniowie, dziękujemy, że doceniacie naszą pracę. Dziś pokazaliście, że tak, jak Wy jesteście dla nas ważni, tak my dla Was również wiele znaczymy. Dziękujemy!

Agata Kaźmierczak