Kwiecień jest Miesiącem Kultury Zdrowotnej. W związku z tym kilka dni wcześniej tj. w dn. 26.03.2019 r. w naszej szkole odbył się przez radiowęzeł apel poświęcony higienie jamy ustnej oraz zapobieganiu próchnicy.

W apelu wzięli udział uczniowie klasy III b gimnazjum: Dominika Balcer, Aleksandra Gałczyńska oraz Jakub Jankowski.

Po apelu uczniowie klas I- VI spotkali się z pielęgniarką szkolną – Panią Marzeną Ryfą, która przeprowadziła pokaz prawidłowego czyszczenia zębów.

Uczniowie klas I – VI wykonali plakaty dotyczące higieny jamy ustnej.

Ponadto dziesięcioro uczniów z klasy IV a w marcu uczestniczyło w programie zorganizowanym przez PCK na temat czterech kroków do czystych i zdrowych zębów pt. „Dziel się uśmiechem”.

Zachęcamy wszystkich uczniów do systematycznego dbania o higienę jamy ustnej oraz do wzięcia udziału w konkursie pt. „Co wiemy o zębach i zapobieganiu próchnicy zębów?”. Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać u p. Justyny Aleksandrzak.

Tekst: Magdalena Opelt, Renata Szymczak
Zdjęcia: Magdalena Opelt