Rodzina o kodzie WLP-1427-589717

Kolejny rok chcemy przyłączyć się do „Szlachetnej Paczki” i pomóc kolejnej osobie.

Pani Maria (73 l.) żyje samotnie. Kobieta kilka lat temu przeżyła pożar kamienicy w której mieszkała, a otrzymane wtedy mieszkanie komunalne aktualnie nadaje się do wyburzenia i musi przenieść się do niewielkiego lokalu o łącznej powierzchni 18 m2. Boryka się od lat z poważnymi problemami zdrowotnymi – straciła nerkę, choruje na nowotwór piersi (jest po mastektomii, z przerzutami na drugą pierś, jajniki, węzły chłonne i stawy kolanowe). Pani Maria sporo wydaje na leki i po opłaceniu kosztów utrzymania mieszkania na życie pozostaje jej 138 zł. Pani Maria pomimo nieszczęść, które ją spotkały nie poddaje się. Planuje przeprowadzkę a z rozmowy wynika, że ucieszy ją każda pomoc. Psychicznie wspiera ją córka i wnuczka (córka kupiła nawet na raty meble do mieszkania – stare nie pasują gabarytowo). Wielką radością pani Marii jest jej prawnuczka. Wśród najważniejszych potrzeb pani Maria wymienia okulary (ponieważ ostatnio znacznie pogorszył się jej wzrok) i firany. Będzie również wdzięczna za środki czystości.

Do dnia 6 grudnia przeprowadzamy zbiórkę artykułów chemicznych, środków czystości oraz suchej żywności. Wszystkie produkty można dostarczyć panu Damianowi Czaplickiemu lub uczniom klasy 3b Gimnazjum.

Sprawmy po raz kolejny komuś radość!

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!