Promowanie głośnego czytania przez nauczycieli, a także uczniów naszej szkoły to już tradycja. Tym razem w akcję Narodowego Czytania z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości włączyli się Strażacy z KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

W środę, 24 października, uczniowie klas piątych i szóstych pod okiem organizatora p. Jolanty Zielezińskiej i opiekuna p. Agaty Brandt uczestniczyli w wycieczce do KP PSP w Ostrowie Wlkp. Wycieczka miała na celu zwiedzanie, ale nie tylko. Głównym jej celem było odsłuchanie legendy pt. „Srebrny dzban” pochodzącej z książki pt. „Piastowskie Orły”. Legendę przeczytał dla uczniów Mateusz Byzia, młodszy kapitan z KP PSP w Ostrowie Wlkp.

Na początku wizyty przywitał nas zastępca komendanta powiatowego PSP mł. bryg. p. Roman Matecki, po czym uczniowie odsłuchali wcześniej zapowiedzianej legendy.
Następnie w ramach realizacji zadań związanych z kampanią społeczną „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” przedstawiciele Wydziału ds. Kontrolno – Rozpoznawczych: bryg. Krzysztof Biernacki oraz mł. asp. Szymon Kloński przeprowadzili prelekcję dotyczącą profilaktyki przeciwpożarowej w okresie jesienno-zimowym oraz zagrożeń związanych z tlenkiem węgla. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali legendy oraz prelekcji, po czym udali się na zwiedzanie budynku KP PSP.

Bardzo dziękujemy Strażakom za zaproszenie, wspieranie naszych projektów czytelniczych oraz za prelekcje.

Tekst i zdjęcia: Agata Brandt