Tradycyjnie jak co roku w listopadzie uczniowie naszej szkoły przygotowują spektakl poświęcony zmarłym.

Tegoroczne SOBÓTKOWSKIE ZADUSZKI, które odbyły się 24 listopada 2016 roku, nosiły jakże znaczący tytuł „A jednak po nas coś zostanie”, który został zaczerpnięty z piosenki zespołu Czerwony Tulipan. To refleksje nad przemijaniem i sensem naszego życia, a właściwie tego co po sobie zostawimy opuszczając ten świat były inspiracją dla autorki scenariusza mgr Renaty Marciniak – Kolendy.

Na uroczystość licznie przybyli rodzice oraz nauczyciele naszej szkoły. Preludium spektaklu były Tryptyk Rzymski, który wprowadził widzów w nastrój zadumy i refleksji. Uczniowie naszej szkoły w formie prozy przekazywali zebranym najistotniejsze prawdy o życiu ale głównie o tym, że w ferworze dnia codziennego nie zwracamy uwagi na to, że kaganek naszego życia, nieustannie się wypala, a my nie mamy czasu, a może odwagi na to by zadać sobie jakże ważne pytanie – co po sobie zostawimy, gdy przyjdzie nam przejść na drugą stronę tęczy.

Cały spektakl uświetniła ciekawa, można by powiedzieć ascetyczna dekoracja oraz cudowna gra świateł. Dekoracją została wykonana przez mgr Wandę Dykiel i mgr Jolantę Matuszewską zaś magie świateł zapewnił nasz nauczyciel muzyki mgr Maciej Kasprzak.

Ocenę spektaklu pozostawiamy widzom.

zad1

zad2