Od 10 kwietnia nasza szkoła włączyła się do charytatywnej akcji „Skarpetolandia”. Pomagać nie jest trudno, trzeba tylko chcieć. Samorząd uczniowski z gimnazjum i szkoły podstawowej od pierwszego dnia włączył się do tej akcji, ponieważ cel wszystkim wydał się szczytny.

W szkole zawisł plakat propagujący ten doskonały pomysł. Wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele zbierali kolorowe skarpetki i chustki dla dzieci i młodzieży z Oddziału Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Nie trzeba wiele słów, na wezwanie trzeba reagować czynem, ponieważ uśmiech każdego człowieka jest ważny, dlatego przekazujemy dla dzieci walczących z nowotworami 186 par kolorowych skarpetek i 15 chustek.

Wiemy, że dzieci nie lubią chodzić w papciach, więc pomysł ze skarpetkami jest naprawdę trafiony.

Dziękujemy wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasz apel.