Uczeń naszej szkoły – Jan Potaśniczak z klasy VIb – zajął II miejsce w kategorii klas IV-VI w Powiatowym Konkursie Literackim pt. „Opowiedz mi bajkę”, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Ale to nie koniec niespodzianek. Również jego siostra Zofia Potaśniczak, z klasy 3b, w kategorii klas I-III zajęła II miejsce!

Laureaci otrzymali dyplomy oraz publikację zawierającą ich i inne nagrodzone bajki. Opiekunem dzieci z ramienia szkoły była p. Agata Kaźmierczak.

Konkurs polegał na napisaniu bajki oraz jej zilustrowaniu. Jasiu stworzył „Bajkę o kocie, który został bohaterem”. Jego dzieło to świetny przykład opowiastki zawierającej jasno sprecyzowany morał. Nie tylko jednak kompozycję doceniło jury. Bajka ta została genialnie przez Jasia zilustrowana, za co uczeń został także wyróżniony. Zosia również napisała ciekawą bajkę o zwierzątkach „Bajka o słoniku kłamczuszku”, którą jury doceniło za bogate słownictwo oraz wspaniałą ilustrację i niebanalny morał.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 13 grudnia w murach biblioteki, gdzie laureaci przybyli wraz z rodzicami.

Gratulujemy Rodzeństwu oraz Rodzicom, bez których wsparcia taki sukces nie byłby możliwy! Tak trzymajcie!

Gratuluję także wszystkim uczniom klasy VIb za napisanie wspaniałych bajek…! Jak zwykle można na Was liczyć.

Tekst i zdjęcia: Agata Kaźmierczak