W dniu 14 grudnia 2017 roku odbyła się wycieczka do Muzeum Miasta Ostrowa Wlkp. i redakcji ,,Gazety Ostrowskiej”. Opiekunkami były: p. Jolanta Brodala, p. Wanda Dykiel i p. Halina Grzegorczyk.

Uczniowie, w ramach lekcji historii, wzięli udział w zajęciu muzealnym pt. ,,Rola muzeum w gromadzeniu, opracowaniu i eksponowaniu źródeł historycznych”. Dzieci oprócz zapoznania się z podstawową klasyfikacją i terminologią źródeł historycznych, mieli okazję wziąć do ręki przedmioty opatrzone zwykle etykietą ,,Nie dotykać”! Określali wiek obiektu, opisywali jego wygląd i przeznaczenie. Poznali też różne wystawy typu: ,,Kuchnia Babuni”, i ,,Bajeczne scenki”.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia mieliśmy okazję odwiedzić redakcję i złożyć życzenia dziennikarzom ,,Gazety Ostrowskiej”, która jest nie tylko cennym nośnikiem informacji, ale również opiniotwórczym pismem lokalnym na terenie powiatu ostrowskiego. Podziękowaliśmy za pamiątkowe zdjęcie.

Nasza wycieczka była doskonałą nauką poprzez zabawę i praktyczne zajęcia. Młodzi historycy z pasją opowiadali o wybranych eksponatach i wydarzeniach.

Tekst: Halina Grzegorczyk