23 września 2020 roku w samo południe w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyło się podsumowanie konkursu „Cztery Pory Roku z OZE”.

Uczniowie naszej szkoły (mimo trwającej od marca pandemii COVID-19)jako przedstawiciele subregionu KALISKIEGO, zdobyli aż trzy nagrody, i tak:

– w kategorii uczniów klas IV – VI – Amelia Kaźmierczak zdobyła I miejsce

– w kategorii uczniów klas VII – VIII – Edwin Tomczak zajął III miejsce zaś Michał Losy otrzymał wyróżnienie

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że również nasza szkoła otrzymała wspaniały prezent w postaci czeków o wartości 1.500,00 zł. i 500,00 zł.

Konkurs był jednym z komponentów Wojewódzkich Dni Energii.

Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem mgr Renaty Marciniak – Kolendy – nauczycielki biologii i języka polskiego.

W imieniu własnym oraz moich uczniów składam podziękowania p. WÓJTOWI Gminy Ostrów WielkopolskiPiotrowi Kuroszczykowi oraz p. DYREKTOR mgr Gabrieli Wejmanza wspieranie naszych inicjatyw i działań ekologicznych i za wszelką okazaną pomoc.

Pragnę również podziękować p. MARSZAŁKOWI Sejmiku Wojewódzkiego Markowi Woźniakowi oraz WICEMARSZAŁKOWI Krzysztofowi Grabowskiemu  za organizację konkursu, w którym mogli wziąć udział uczniowie naszej szkoły oraz za ufundowanie wspaniałych nagród dla zwycięzców, wyróżnionych oraz dla szkoły.