Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły postanowili zorganizować zbiórkę darów dla dzieci z Domu Dziecka w Pleszewie. Uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i inni pracownicy szkoły otwarli się na apel i z chęcią podzielili upominkami świątecznymi, tym samym pokazując, że mają wielkie serca.

14 grudnia 2017r. w godzinach popołudniowych przyjechali do nas  goście z Pleszewa, aby spędzić miło czas i odebrać wszystkie zebrane podarki. Spotkanie rozpoczęło się od 45-minutowego meczu piłki nożnej pomiędzy chłopcami z Pleszewa, a chłopcami ze szkoły w Sobótce.

Po odpoczynku i słodkim poczęstunku można było zagrać w siatkówkę. Spotkanie niestety szybko dobiegło końca, ale mamy nadzieję, że nasi nowi koledzy i koleżanki odwiedzą nas jeszcze nie raz. Ten wspólny czas pozostanie w naszych sercach na długo.

Nasi goście poprosili nas o podziękowanie tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego miłego spotkania oraz zechcieli wspomóc tych, którym pomoc jest niezbędna. Jako wyraz wdzięczności przywieźli piękny wyrób rękodzieła, który przedstawiamy na poniższym zdjęciu.

Aleksandra Gałczyńska –

SU Gimnazjum