31 października br. mury naszej szkoły odwiedził wyjątkowy gość, był nim Mariusz Szczuraszek – architekt  i zdobywca Korony Ziemi, czyli wszystkich najwyższych szczytów poszczególnych kontynentach.

Jak doszło do odwiedzin naszej szkoły? – 28 września br. Łukasz Kołodziej uczeń klasy 3 b gimnazjum, który gromadził materiały do pracy konkursowej przeprowadził wywiad z panem Mariuszem. W czasie tego spotkania p. Renata Marciniak – Kolenda zaprosiła rozmówcę do naszej szkoły. Zaproszenie zostało przyjęte.

Spotkanie rozpoczęła p. Elżbieta Szaroleta powitaniem gościa. Następnie p. Renata Marciniak – Kolenda przedstawiła p. Mariusza opowiadając nam o jego edukacji oraz tym, czym obecnie się zajmuje, a mianowicie o projektowaniu obiektów użyteczności publicznej, basenów, parków wodnych i innych budowli.

Po słowach wprowadzenia przyszedł czas na poznanie pasji p. Mariusza, pasji do gór i górskich wspinaczek. Opowieści naszego gościa i prezentacja multimedialna pobudziły naszą wyobraźnię. Mimo, że w szkole było ciepło, czuliśmy mroźne podmuchy na naszych plecach. Pan Mariusz podzielił się z nami swoimi przeżyciami, które towarzyszyły mu podczas każdej z wysokogórskich wypraw począwszy od pierwszej w 2000 roku do ostatniej wyprawy, jaka miała miejsce w maju 2017 roku – wyprawie na Mount Everest. Nasze szczególne zainteresowanie wzbudziła opowieść dotycząca aklimatyzacji. Atrakcją spotkania była prezentacja sprzętu, który nasz gość miał ze sobą m. in. w czasie zdobywania ostatniego szczytu Korony Ziemi.

Kończąc spotkanie, Mariusz Szczuraszek powiedział, że w życiu trzeba mieć marzenia, że musimy rozwijać nasze pasje i dążyć do osiagnięcia wymarzonego celu.

Pani Renata Marciniak – Kolenda i p. Elżbieta Szaroleta podziękowały naszemu gościowi za przyjęcie zaproszenia  i wręczyły duplikat biogramu wykonanego przez ucznia klasy 3 b Łukasza Kołodziej, w której zostało zamieszczone podziękowanie następującej treści:

dla

Pana Mariusza Szczuraszka

AMBASADORA NASZEGO REGIONU

za zdobycie Korony Ziemi,  za tworzenie dziedzictwa naszego regionu poprzez opracowane i zrealizowane projekty architektoniczne

za pomoc w tworzeniu pracy konkursowej pt. – „Promujemy dziedzictwo regionu”.