W środę 12 grudnia 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysocku Wielkim odbyło się podsumowanie konkursu, pt. „Opowiem Ci legendę…”, który polegał na napisaniu autorskiej legendy związanej z gminą Ostrów Wielkopolski.

Trzy uczennice naszej szkoły – Balcer Dominika, Gałczyńska Aleksandra i Łukasiewicz Kinga podjęły się tego wyzwania, przedstawiając bardzo kreatywne historie, które zyskały uznanie jury. Podczas rozstrzygnięcia konkursu okazało się, że wpłynęło na niego wiele ciekawych legend z różnych szkół naszej gminy.

Ze względu na wysoki poziom prac, jury postanowiło nie przyznawać miejsc na podium. Nasze koleżanki otrzymały trzy, spośród czterech nagród specjalnych ( czwartą, wyróżnioną legendę napisała koleżanka ze szkoły w Lamkach ), a tym samym zostały wyróżnione spośród pozostałych uczestników konkursu.

Podziękowanie otrzymała również pani mgr Izabela Nowaczyk, która sprawowała pieczę nad uczennicami.
Warto wspomnieć, że w nadchodzącym 2019 roku legendy zostaną zaprezentowane w spektaklach Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim. Zostanie również wydana książka, pt. „Pod strzechami naszej gminy’’, w której będą umieszczone, m.in. legendy naszych dziewczyn.

Gratulujemy takiego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!
SU Szkoły Podstawowej w Sobótce