20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji Praw Dziecka. Jest to dzień obchodzony na całym świecie, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W ponad 140 krajach dzieci przejmują w tym dniu władzę zgodnie z hasłem : „przez dzieci – dla dzieci”. Unicef powołał Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, aby upewnić się, że tego dnia głos każdego z nich będzie słyszalny. Tegorocznym hasłem przewodnim tej akcji było #GoBlue – akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego, czyli koloru UNICEFu.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły celebrowali ten dzień poprzez założenie błękitnych elementów garderoby. Tym samym przyłączyliśmy się do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w tą globalną akcję. Nasz ubiór był symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.Z tej okazji w naszej placówce odbył się apel, w którym uczniowie klasy Vb sugestywnie przekazali, że każde dziecko ma prawo do życia, miłości i szacunku.Następnie wszyscy udaliśmy się na szkolny dziedziniec, aby utworzyć zorganizowane przez szkolnego koordynatora działań UNICEFu p. Izabelę Nowaczyk oraz uczennice klasy IIIb gimnazjum -balonowe błękitne serce. Tego dnia pani dyrektor Gabriela Wejman podziękowała także uczniom, którzy od początku roku szkolnego włożyli ogrom pracy w przygotowanie Dnia Niepodległości oraz tym, którzy brali czynny udział w wielu konkursach. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie! Pamiętajcie, że KAŻDE DZIECKO MA SWOJE PRAWA!