27 listopada 2017 r. w auli Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu odbyło się podsumowanie V Międzyszkolnego Konkursu Informatyczno – Polonistycznego „Stefan Szolc – Rogoziński – podróżnik i badacz Afryki, który urodził się w Kaliszu”. Konkurs adresowany był dla uczniów z województwa wielkopolskiego.

Uczeń naszej szkoły – Antoni Lorenc z klasy VI a zdobył zaszczytne I miejsce, wykonując prezentację multimedialną pod kierunkiem nauczycielki informatyki Renaty Szymczak.

Warto nadmienić, że był to już trzeci duży sukces Antka w konkursach informatycznych o zasięgu wojewódzkim. Za każdym razem Antek zdobywał pierwsze miejsca.
Podczas uroczystego podsumowania konkursu laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczył Dyrektor ODN Pan Jarosław Wujkowski.

Finaliści konkursu oraz ich opiekunowie pogłębili swoją wiedzę o Stefanie Szolc – Rogozińskim dzięki prelekcji Pani Bogumiły Celer – sekretarza komisji wydawniczej Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Można było również obejrzeć wystawę poświęconą kaliskiemu podróżnikowi. Uroczystość uświetniły występy solistów ze studia piosenki „Wokalmania” w Kaliszu.

Gratulacje dla Antka!