W dniu 19.05.2019 r. w Ostrowie Wlkp. odbyły się uroczyste obchody 100 – lecia działalności PCK. Uczestniczyli w nich uczniowie z naszej szkoły – poczet sztandarowy w składzie: Dominika Balcer, Kinga Łukasiewicz oraz Sylwia Pasiak.

Uroczystości rozpoczęły się zbiórką delegacji i pocztów sztandarowych przed budynkiem PCK na ul. Wolności 20. Po złożeniu kwiatów przed tablicą pamiątkową oraz przemówieniach działaczy PCK przemaszerowano ulicami Wolności i Raszkowską do Rynku.

Tam nastąpiło: powitanie przez władze samorządowe miasta i powiatu, wciągnięcie flagi czerwonokrzyskiej na maszt Ratusza, odnowienie aktu ślubowania na sztandar PCK przez przedstawicieli różnych pokoleń.

Następnie delegacje władz Ostrowa Wlkp. i powiatu ostrowskiego złożyły wiązanki kwiatów przed tablicą upamiętniającą Stefana Rowińskiego – przedwojennego burmistrza Ostrowa Wlkp., który był jednym z działaczy czerwonokrzyskich.

Uroczystość zakończyła Msza Św. w ostrowskiej konkatedrze w intencji członków i wolontariuszy PCK oraz mieszkańców ziemi ostrowskiej.

Biorąc pod uwagę liczny udział młodzieży w uroczystości 100 – lecia PCK można mieć nadzieję, że dzieło pomocy bliźniemu będzie kontynuowane.

Relacja i zdjęcia: Renata Szymczak