W piątek, 21 grudnia, na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej zaprezentowali Jasełka według autorskiego scenariusza p. Renaty Kolendy-Marciniak pt. „Matka Boska w sukience w groszki”.

Widowisko przygotowały panie: Renata Kolenda-Marciniak, Wanda Dykiel, Jolanta Matuszewska, Elżbieta Szaroleta, o oprawę muzyczną zadbał p. Maciej Kasprzak. Podczas uroczystości, korzystając z okazji, p. Dyrektor – Gabriela Wejman złożyła uczniom, rodzicom oraz nauczycielom serdeczne życzenia z okazji zbliżających się świąt.

Po przedstawieniu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby w czasie klasowych wigilii razem odśpiewać ulubione kolędy i spędzić czas inaczej niż zwykle!

Podczas gdy w klasach panował świąteczny nastrój w każdym oddziale kolejno pojawiali się kolędnicy – przygotowani przez p. Annę Orłowską uczniowie SP głosili dobrą nowinę o narodzinach małego Jezusa!