W niedzielę, 4 grudnia, odbył się II Gminny Jarmark Świąteczny w Gorzycach Wielkich, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę w Gorzycach Wielkich oraz Stowarzyszenie Qltura21.

Stoisko bożonarodzeniowe naszego Zespołu Szkół przygotowali nauczyciele oraz uczniowie. Zapisało się ono w pamięci uczestniczących, jako jedne z najlepszych! Otrzymaliśmy bowiem wyróżnienie. Atrakcją był nie tylko ogromny anioł, wykonany ręcznie, bombki, stroiki, kartki świąteczne, ale także żywe owieczki! Zwierzęta przyciągały do siebie tłumy widzów, uczestnicy jarmarku chętnie pstrykali im zdjęcia i głaskali te białe, puszyste kulki.

Oprócz tylu atrakcji, pojawiły się także na naszym stoisku lalki szyte ręcznie. Można było je kupić za symboliczną kwotę. Lalki uszyli nasi uczniowie, w ramach projektu prowadzonego w naszej szkole na rzecz Unicef-u.

Bardzo dziękujmy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że atrakcyjność naszego stoiska nie budziła żadnych wątpliwości. Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie tak wspaniałych ozdób świątecznych i innych atrakcji.

Agata Kaźmierczak

j4