Uczeń naszej szkoły – Jan Potaśniczak z klasy Vb – zajął I miejsce w kategorii klas IV-VI w Powiatowym Konkursie Literackim pt. „Miłosny wiersz walentynkowy”, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Do konkursu przygotowała ucznia p. Agata Kaźmierczak.

Konkurs polegał na napisaniu walnetynkowego wiersza miłosnego. Jasiu zachwycił jury swoją poezją, doborem rymów, a także nietypowym pomysłem. Zwycięskie utwory podczas gali rozdania nagród były recytowane przez aktorów Ostrowskiego Centrum Kultury pod przewodnictwem p. Wielisławy Czajki.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 14 lutego w murach biblioteki. Nagrodę główną wręczył Jankowi – Włodzimierz Grabowski, dyrektor biblioteki. Gratulował talentu oraz znajomości zasad tworzenia wierszy rymowanych.

Gratulujemy Janku kolejnego sukcesu! Tak trzymaj! Gratuluję także wszystkim uczniom klasy Vb za napisanie wspaniałych wierszy.

Tekst i zdjęcia: Agata Kaźmierczak