II miejsce dla naszej Kingi Woźniak z klasy 3a!

W piątek, 1 grudnia, w Szkole Podstawowej w Sobótce odbył się II Gminny Konkurs Logopedyczno-Recytatorski pt.: „Trudne głoski ukryte w wierszach” pod patronatem Piotra Kuroszczyka – Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski oraz przy wsparciu Rady Rodziców działającej przy naszej szkole. 15 małych „żaczków” z klas I-III, z ośmiu szkół Gminy Ostrów Wielkopolski zmagało się z recytacją trudnych wierszyków, w których nagromadzono głoski niełatwe w artykulacji. Konkurs zorganizowały panie: Agata Kaźmierczak – logopeda, Jolanta Brodala – bibliotekarz, nauczycielka przyrody oraz Arleta Andrzejewska, nauczycielka nauczania zintegrowanego.

Naszą szkołę w zmaganiach reprezentowały: Kinga Woźniak, z klasy 3a oraz Oliwia Franzke z klasy 2. Obie uczennice zaprezentowały się wspaniale! Kinga zdobyła II miejsce! Gratulujemy.

Oprócz wspaniałych uczestników oraz ich opiekunów nasze zaproszenie przyjął radny gminy – Ryszard Adamek, Dariusz Pryczak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Sobótce – Ireneusz Paszek. Gościnnie wraz z rodzicami przybyli do nas z rodzicami przedszkolacy z Publicznego Przedszkola w Sobótce: Barbara Michalak oraz Paweł Kaźmierczak, którzy także zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie.

W dzień konkursu dziewczęta z klasy 6b: Anna i Olga Kiełtyka, Barbara Kaźmierczak poprzedziły recytację występem muzycznym oraz prezentacją wiersza pt. „Na zdrowie”, następnie odbyła się główna część konkursu, a mianowicie recytacje wierszy, po czym dzieci udały się do sali, gdzie czekała na nich miła niespodzianka, pani animatorka z przeróżnymi atrakcjami. W tym czasie opiekunowie oraz goście dyskutowali przy słodkim poczęstunku.

Komisja w składzie: Małgorzata Różańska, dyrektor Publicznego Przedszkola w Sobótce, Hanna Łączek – Krysiak – logopeda, Natalia Kozieras – przedstawiciel Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich (filia Sobótka) wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Adam Kominek „Szelki Szymona”, opiekun: Ewa Stachowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Topoli Małej

II miejsce – Kinga Woźniak „O chorej żabie”, opiekun: Agata Kaźmierczak, Szkoła Podstawowa w Sobótce

III miejsce – Zofia Mrotek „Marta mrówka”, opiekun: Maria Szypuła, Zespół Szkolno – Przedszkolny we Wtórku

Wyróżnienia:

Wiktoria Łęcka „Chrząszcz”, opiekun: Maria Szypuła, Zespół Szkolno – Przedszkolny we Wtórku

Krystian Wróblewski „Dziura w moście”, opiekun: Kornelia Szczepaniak, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Słaborowicach

Maja Kryjom „O Panu Tralalińskim”, opiekun: Ewelina Perz, , Zespół Szkolno-Przedsz