UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY UCZCIŁY 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

BIORĄC UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE

pod hasłem

„ I WOJNA ŚWIATOWA W LITERATURZE I SZTUCE”

 

Trzy uczennice najstarszych z klas 8 SP i 3 GIM przygotowały prace na Międzynarodowy Konkurs pod hasłem „I wojna światowa w literaturze i filmie”. Wykonane przez dziewczęta prawdziwe dzieła sztuki, stanowią pokłosie maratonów filmowych pod hasłem „Spotkanie z X Muzą”, w których w ostatnim roku szkolnym brały czynny udział. Ze względu na obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚIC, również „maratończycy” postanowili uczcić, to jakże doniosłe dla nas POLAKÓW święto. Począwszy do stycznia 2018 roku na każdym wieczorze filmowym prezentowany był jeden film tematycznie związany z I wojną światową oraz drogą Polski do NIEPODLEGŁOŚCI.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przez ucznennice lapbooka. Jedena z prac zawiera skan aktu zgonu Czerwonego Barona vel Manfreda von Richthofena, który związany był z Ostrowem Wielkopolskim a informacja o jego śmierci do niedawna znajdowała się w ostrowskim USC. Obecnie dokument jest w posiadaniu Archiwum Państwowego. Prace uczennic to prwadziwe dzieła sztuki, które zadziwiają nie tylko estetyką, pomysłowością, ale ogromną wartością merytoryczną.

Uczennicą, które podjęły się realizacji tego jakże trudnego i czasochłonnego zadania bardzo serdecznie dziękuję.

Teraz czekamy na werdykt konkursowego jury.

Maratony filmowe prowadzone są przez mgr Renatę Marciniak – Kolendę – nauczycielkę biologii i j. polskiego oraz mgr Jolantę Matuszewską – nauczycielkę geografii, EDB.

Prace konkursowe zostały przygotowane pod kierunkiem mgr Renaty Marciniak – Kolendy.