Wyjazd na spektakl teatralny pt. „Hollywood i Oscary”
We wtorek 3 października uczniowie klasy Va oraz Vb z wychowawczyniami wybrali się na spektakl edukacyjny do Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.
Przedstawienie było ekscytującą wyprawą przez meandry i tajniki świata filmowego. Dzięki sztucznej inteligencji widzowie cofnęli się w czasie o blisko 100 lat – do momentu, kiedy powstawały pierwsze na świecie filmy. Mogli się dowiedzieć, jak i kto skonstruował pierwszą kamerę, jak powstał pierwszy film dźwiękowy, pierwszy film kolorowy, czy też jak tworzono pierwsze efekty specjalne. Na scenie pojawili się najważniejsi twórcy filmowi, tacy jak reżyser, scenograf, kostiumograf, montażysta, charakteryzator, operator kamery, dźwiękowiec, czy scenarzysta. Każda z tych postaci w przystępny i humorystyczny sposób przybliżyła uczniom tajniki swojej profesji. Spektakl dostarczył wszystkim zarówno rozrywki, jak i sporej garści informacji na temat filmu.