W piątek, 1 lutego, w klasach 7a i 7b odbyła się lekcja projektowa z geografii pt. „Krainy geograficzne Polski”. Podczas prezentacji obecna była Pani Dyrektor – Gabriela Wejman.

Celem projektu było ukazanie krainy geograficznej Polski pod względem kulturowym a także wskazanie jej atrakcji turystycznych i etnicznych a nawet kulinarnych. Uczniowie przy pomocy nauczyciela przygotowali prezentacje multimedialne oraz różne ciekawostki na temat wybranego regionu.

Podsumowaniem zajęć był quiz. Nie obyło się także bez atrakcji. Poczęstunek regionalnych potraw, takich jak oscypek, rogal marciński, gzika z pyrami, andruty kaliskie uraczył podniebienia uczniów. We wspólnej zabawie uczestniczyli także uczniowie klasy 5a.