JAK ŚWIĘTOWALIŚMY I CZEGO ŻYCZYLIŚMY NASZEJ PLANECIE W DNIU ZIEMI?

Dzień Ziemi to impreza, która praktycznie od zawsze wpisuje się w działania wychowawczo – dydaktyczne naszej szkoły. Tegoroczna edycja święta ZIEMI odbywała się pod hasłem „ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”. Obchody ww. rozpoczęły się w piątek 22 kwietnia br. od zaprezentowania społeczności szkolnej „EKO – wiadomości”, za pośrednictwem radiowęzła.

Tego samego dnia odbyło się również rozstrzygniecie szkolnego konkursu EKOLOGICZNEGO, w którym uczniowie KLAS 4 – 8 mogli brać udział zarówno indywidulanie jak i zespołowo – zadanie dla zespołu klasowego.

Kategoria I – zadania zespołowe:

wykonanie – „LAS W SŁOIKU”

napisanie autorskiego WIERSZA, który musiał dotyczyć tematu przewodniego tegorocznego DNIA ZIEMI tzn. „INWESTOWANIA W NASZĄ PLANETĘ”

Kategoria II – zadania indywidulane:

udokumentuj fotograficznie swoje zaangażowanie w akcję pomocy naszej PLANECIE

WYNIKI szkolnego konkursu EKOLOGICZNEGO przedstawiają się następująco:

W kategorii I – zadania zespołowe:

I miejsce klasy 8 a

II miejsce klasa 7 a

II miejsce klasa 4

W kategorii II – zadania indywidulane:

I miejsce ex aequo zdobyli Paweł Kaźmierczak uczeń klasy 4, Mateusz Matuszczak uczeń klasy 8a oraz Jakub Szymankiewicz uczeń klasy 7 a

II miejsce ex aequo Nikodem Andrzejewski uczeń klasy 4 oraz Jakub Lewicki uczeń klasy 8 a

III miejsca nie przyznano.

Nagrody ww. uczniom wręczył wicedyrektor mgr Paweł Brajer.

Tegoroczny Dzień Ziemi był dla uczniów klas ósmych kompatybilny elementem wykonywanych przez nich w I okresie roku szkolnego 2021/2022 biologicznych projektów przedmiotowych:

I temat projektu związany był z OZE

II temat projektu dotyczył „BUDOWNICTWA PASYWNEGO”.

Wynikiem wspólnej pracy uczniów klas 4 – 8 było stworzenie gigantycznej gazetki na korytarzu szkolnym, na której znalazły się proponowane przez uczniów działania proekologiczne mające pozytywny wpływ na naszą PLAENTĘ oraz działania negatywne, które w konsekwencji prowadzą do postępującej w błyskawicznym tempie degradacji MATKI ZIEMI.

Inicjatorką tegorocznego Dnia Ziemi dla klas 4- 8 była mgr Renata Marciniak – Kolenda – nauczycielka biologii i j. polskiego.

Wyrazy podziękowania kieruję do wszystkich uczniów za aktywny udział w konkursie EKOLOGICZNYM i za wykazanie się kreatywnością wykonanych prac.

Dziękuję wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za udzielone dzieciom wsparcie w czasie przygotowywania przez nich prac konkursowych.

Wszystkim GRATULUJĘ i zapraszam do udziału w kolejnej edycji szkolnego konkursu EKOLOGICZNEGO już za rok.

PAMIĘTAJMY !!!

DZIEŃ ZIEMI MUSI TRWAĆ CAŁY ROK, DLATEGO ŻE TYLKO WTEDY MAMY SZANSĘ ZROBIENIA CZEGOŚ ZNACZĄCEGO DLA NASZEJ PLANETY.