09 czerwca 2021 roku uczniowie biorący udział w wojewódzkim konkursie „Polscy medycy w świecie”, z rąk Pani Dyrektor mgr Gabrieli Wejman, otrzymali nagrody przesłane przez organizatora Departament Edukacji i Nauki UMWW.
Tegoroczny konkurs był wyrazem szczególnego uznania dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, sanitariuszy, diagnostyków i wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy codziennie, narażając swoje zdrowie, stają na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem.
Mimo trwającej pandemii i nauczania zdalnego, uczniowie naszej szkoły – klas starszych – zdecydowali się na udział w niecodziennej rywalizacji. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 07 maja 2021 roku podczas XXV Targów Edukacyjnych w Poznaniu – które ze względu na stan epidemiczy miały formę on-line.
W gronie laureatów znalazła się Kinga Woźniak – uczennica klasy VI a zdobywając cenną nagrodę. Pozostali uczestnicy konkursu również zostali docenieni i otrzymali piękne pluszaki.
Również dzisiaj Pani Dyrektor mgr Gabriela Wejman wręczyła uczniom:
Mateuszowi Gałczyńskiemu – uczniowi klasy VIII
Zofii Losy – uczennicy klasy VII b
dyplomy udział w wojewódzkim konkursie poświęconym tematyce odnawialnych źródeł energii.
Do obu konkursów uczniowie zostali przygotowani przez mgr Renatę Marciniak – Kolendę – nauczycielkę biologii i j. polskiego.
RKM