Każdy uczeń gimnazjum ma obowiązek uczestniczyć w co najmniej jednym projekcie edukacyjnym, dlatego w dniu 30.05.2018 gimnazjaliści z klas drugich przedstawiali przygotowane przez siebie, ale  pod czujnym okiem prowadzącego projekty, przygotowywane w ciągu roku szkolnego 2017/2018. Każda z grup projektowych miała własny pomysł na realizację wybranego problemu, a pomysłów było wiele.
Od prezentacji multimedialnych, pokazów tanecznych, przygotowywania dań na żywo, aż do wyjścia na boisko szkolne i pokaz zmagań w „Turbo Kozaku”. Na koniec jedna z grup prowadzona przez pana Zdzisława Kycię przygotowała poczęstunek w jednej  z sal lekcyjnych, gdzie podczas konsumpcji mogliśmy podziwiać ciekawostki dotyczące Indii.
Serdecznie gratulujemy pomysłów i oczywiści miło nam poinformować, iż wszyscy uczniowie otrzymali ocenę pozytywną.