21 marca świętowaliśmy nie tylko nadejście kalendarzowej wiosny, ale również DZIEŃ KAPELUSZA. Mówi się, że historia człowieka, to historia kapelusza… na każdą potrzebę, pogodę, okazję i modę, na wszystkie szerokości geograficzne i na każdą tęgość głowy. Dziś już mniej popularne, jednak wciąż lubiane – pouczające i poprawiające humor. Tego dnia uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali własnoręcznie wykonane kapelusze na pokazie mody. Kapeluszowa frekwencja była zadowalająca, a Komisja sprawdzająca wykonanie zadania była pod wrażeniem różnorodności kapeluszy jakie uczniowie przynieśli. Było wesoło i kolorowo, bawiliśmy się wyśmienicie. Szaleni kapelusznicy i nie mniej szalone „kapelusznice” opanowały naszą radosną społeczność. Sprawdziło się bowiem stare polskie przysłowie: pod starym kapeluszem kryje się często dobra głowa.

W tym dniu w naszej szkole królowała muzyka. Wiemy dobrze, że każdy z nas ma jakąś ulubioną melodię, którą śpiewa, słucha, a może nawet w jej rytm zatańczyć i właśnie uczniowie klas I, II, III i VI zatańczyli dla publiczności. Repertuar koncertu był bardzo zróżnicowany. Publiczność obdarowała występujących gorącymi brawami, doceniając wysiłek i zaangażowanie uczniów w pracę nad rozwijaniem swoich talentów.