W dniu 11.10.2018r. wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Sobótce uczestniczyli w uroczystości  mającej na celu oficjalne wcielenie pierwszoklasistów w poczet braci uczniowskiej oraz świętowanie Dnia Edukacji Narodowej.

W części artystycznej, dotyczącej ślubowania uczniów klasy siedemnastu najmłodszych „żaczków”  wypowiedziało tekst przysięgi ślubując uroczyście przed sztandarem szkoły. Z rąk pani dyrektor otrzymali  dyplomy i upominki. Uroczystość  zaszczycili również zaproszeni goście, wśród których  był wójt gminy Ostrów Wielkopolski – Piotr Kuroszczyk. Podczas obchodów przybliżono również wszystkim  postać patrona szkoły jak również zostały złożone życzenia wszystkim nauczycielom z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej.

Arleta Andrzejewska