Prawie każdy z nas pamięta marzenia małego chłopca z opowiadania pt. „Jak Wojtek został strażakiem”. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów dnia 20 stycznia do naszej szkoły przybyli niecodzienni goście. Był to pan Arek Stasiak- Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobótce, oraz pan Artur Łuczak- Naczelnik. Panowie bardzo ciekawie opowiedzieli uczniom na czym polega ciężka praca strażaka, pokazali sprzęt, który zaciekawił dzieci.
Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania powstawaniu pożarom – w szkole, domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą znaleźć się dzieci. Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się wiedzą, którą nabyli w trakcie nauki. Nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną.
Strażacy w krótkim instruktażu przedstawili, jak udzielać pierwszej pomocy osobom nieprzytomnym, co jest niezmiernie ważną czynnością, nierzadko ratującą życie. Dzieci chętnie przejmowały role ratowników, wcielały się w role poszkodowanych, leżały na noszach.

Była to bardzo pouczająca lekcja. Jesteśmy bardzo wdzięczni Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobótce za poświęcony nam czas, oraz cenne rady dotyczące zapobiegania pożarom. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie w siedzibie jednostki do , której zostaliśmy zaproszeni. Podziękowania należą się również pani Krzysztofie Walkowiak, która pomogła nauczycielkom w zorganizowaniu tego spotkania.