👮👮BEZPIECZNE FERIE 👮👮

Gościliśmy w szkole przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Funkcjonariuszki policji przeprowadziły prelekcje dla uczniów klas 1-3 i 4-8 na temat niebezpieczeństw, które mogą czyhać na dzieci i nastolatków, a także omówiły konsekwencje prawne związane z różnymi sytuacjami.

W trakcie spotkania z najmłodszymi uczniami skupiono się na edukacji dotyczącej bezpiecznych zachowań, zwracając uwagę na sytuacje, w których warto być ostrożnym. Funkcjonariuszki przekazały praktyczne wskazówki, jak radzić sobie w wielu sytuacjach oraz jakie zachowania mogą pomóc w uniknięciu niebezpieczeństw.

W klasach starszych, omówiono bardziej złożone kwestie, związane m.in. z konsekwencjami prawno-karnymi. Funkcjonariuszki podkreśliły ważność świadomego podejścia do decyzji oraz konsekwencji, jakie mogą wyniknąć z nieprzemyślanych działań.

Spotkanie z policjantkami nie tylko dostarczyło cennych informacji, ale również sprzyjało budowaniu świadomości bezpieczeństwa wśród uczniów.