21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych
z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.
Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta!
Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!
W naszej szkole również pamiętaliśmy o tym dniu i od samego rana wszyscy uczniowie maszerowali z uśmiechniętymi buźkami przyklejonymi do ubrań. Poza tym w klasach został ogłoszony plebiscyt na najżyczliwszą osobę.
Osoby należące do tego grona to:
Szkoła podstawowa:
1. Oliwia Francke
2. Julia Potaśniczak
3. Kinga Fabisz
4. Zofia Losy
5. Jakub Lewicki
6. Piotr Figiel
7. Urszula Lewicka
8. Andrzej Lorenc
9. Marcelina Foterek
Gimnazjaliści:
1. Weronika Stępień
2. Anna Losy
3. Julia Frąckowiak
4. Zuzanna Raźniewska
5. Aleksandra Polowczyk
6. Michał Wiatr
Również można było wrzucać do „Życzliwego pudełka” kartki a życzeniami, pozdrowieniami, miłymi słowami dla kolegów, koleżanek, nauczycieli. W tym przodowali uczniowie klasy III a SP, którzy własnoręcznie przygotowali piękne kartki.
W gimnazjum powstała tablica „Życzliwych Myśli”, której celem było podzielenie się pozytywną energią z innymi. Cały listopad prowadzimy zajęcia ze szczególnym zwróceniem uwagi na tolerancję i akceptację drugiego człowieka.
Tekst:Beata Raczycka
Zdjęcia: Agata Kaźmierczak

dz8

dz1

dz2

dz3

dz4

dz5

dz6

dz7