Międzynarodowy Dzień Pokoju, obchodzony corocznie 21 września, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 7 września 2001 roku. Obchody rozpoczyna Sekretarz Generalny ONZ, który uderza w Dzwon Pokoju znajdujący się przed siedzibą ONZ w Nowym Jorku, na którym widnieje napis: „Niech żyje absolutny pokój na świecie”. Obchody mają zwrócić uwagę społeczeństw na potrzebę uczczenia i przestrzegania pokoju oraz sprzeciw wobec wojen. „Wolą Zgromadzenia Ogólnego jest również to, by 21 września był obchodzony jako dzień globalnego rozejmu i wyrzeczenia się przemocy oraz ma stanowić zachętę dla wszystkich krajów do powstrzymania się od wszelkich aktów wrogości”. Z tej okazji w naszej szkole powstały plakaty i dekoracje z hasłami o pokoju, a w klasach 1-8 odbyły się pogadanki na temat znaczenia pokoju na świecie. Na lekcjach wychowawczych nauczyciele i uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytania, co to jest pokój i co należy zrobić, aby był on na świecie? Uczniowie wykonali prace plastyczno- literackie na temat wolności i pokoju.

Mamy nadzieję, że to święto będzie zachętą dla wszystkich do powstrzymania się od przemocy i wojny oraz uświadomi, jak wielką wartością jest pokój.