Happening profilaktyczny 🩶
„WOLNI OD UZALEŻNIEŃ”💪👌

👉W dniu 24 maja w naszej szkole odbył się profilaktyczny happening dotyczący uzależnień. 👍

👉Udział w nim wzięli uczniowie klasy 7 oraz dwie uczennice klasy 6.😘

👉Happening był zwieńczeniem działań, które odbywały się tego dnia w poszczególnych klasach. Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w pogadankach profilaktycznych a także otrzymali kolorowanki dotyczące uzależnień, natomiast uczniowie klas 4-8 rozwiązywali quizy profilaktyczne, dzięki którym mogli więcej dowiedzieć się o tym, jak i dlaczego używki zniszczą nam życie oraz jak zapobiegać różnym uzależnieniom.

👉Podczas happeningu młodzież zwróciła szczególną uwagę na popularne w Polsce substancje uzależniające: nikotynę, alkohol, narkotyki. Ale także na uzależnienie od smartfona czy komputera, Internetu. Uczniowie przedstawili metodę odmawiania używek a także zwrócili uwagę na to, jak można zapobiegać różnym uzależnieniom.