Szkolny Dzień Języka Polskiego 📖❤️📝📚

👉W czwartek, 9 maja, w naszej szkole celebrowaliśmy Szkolny Dzień Języka Polskiego.📙📚

👉Uczniowie klas I i II wzięli udział w Szkolnym Konkursie Kaligrafii pt. „Sztuka pisania”, natomiast klasa III tego dnia zmagała się z zadaniami podczas „Ogólnopolskiego Testu Kompetencji Trzecioklasisty”. 👌

👉Starsi uczniowie klas IV-VIII odwiedzali wraz z nauczycielami języka polskiego „Punkt Badań Czytelniczych” przy którym losowali cytaty z poznanych w tym roku lektur szkolnych. Zadaniem uczniów było rozpoznanie z jakiego utworu pochodzi cytat.

🥇🥈🥉Klasą, która miał najwyższą ilość poprawnych odpowiedzi okazała się klasa 5a (81%), natomiast drugie miejsce zajęła klasa 6 (79%), trzecie zaś klasa 4 (75%). Klasa 5a zdobyła pierwszeństwo do wyboru bonusu do wykorzystania podczas lekcji języka polskiego.

Ponadto w ramach trwającej akcji uczniowie odbywali spacery poprawności językowej. W różnych miejscach szkoły czekały na nich pułapki językowe a później ich wiedza z zakresu poprawności pisowni wyrazów została sprawdzona podczas zajęć z języka polskiego.

Dodatkowo tego dnia podczas przerw uczniowie z Samorządu Uczniowskiego rozdawali karty z zadaniami językowymi, które należało rozwiązać i oddać swojemu nauczycielowi z języka polskiego.

Dziękujemy serdecznie z udział w akcji i zaangażowanie! Było cudownie.

🥇Mistrzowie kaligrafii z klasy I:

Olivier Borowiak,

Marysia Zawadzka,

Helena Hełka,

Leon Kubacki,

Hania Przybył,

Piotr Gałczyński.

🥇Mistrzowie kaligrafii z klasy II:

Zofia Kałużna,

Olga kujawa,

Natalia Przybylska,

Nikola Sumień,

Zuzanna Spaleniak,

Otylia Szczepaniak.