„Pięknie się uśmiechamy i słowa wyraźnie wypowiadamy” 😁🍭

👉Rozstrzygnięcie V Gminnego Konkursu Logopedyczno-Plastycznego pt. „Głoski pięknie wypowiadamy, do ćwiczeń logopedycznych zachęcamy” 👏❤️🏆🎨🍭

👉W środę, 19 czerwca, w Urzędzie Gminy Ostrów Wielkopolski odbyło się uroczyste wręczenie nagród w V Gminnym Konkursie Logopedyczno- Plastyczny pt. „Głoski pięknie wypowiadamy, do ćwiczeń logopedycznych zachęcamy” zorganizowanym przez naszą szkołę. 🥰

👉Do komisji konkursowej wpłynęły 24 plakaty zachęcające do ćwiczeń logopedycznych w domu i w szkole wykonane przez uczniów z klas I-III z 9 szkół Gminy Ostrów Wielkopolski.

👉Konkurs odbył się pod patronatem Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski, który jednocześnie był sponsorem nagród oraz przy ogromnym wsparciu Rady Rodziców działającej przy naszej szkole, która również dofinansowała organizację konkursu.

👉Podczas trwania uroczystości gratulacje laureatom złożyli Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski p. Dariusz Pryczak oraz Kierownik Referatu Oświaty i Polityki Społecznej p. Aneta Kasprzak a także Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sobótce p. Gabriela Wejman.

Nagrody wręczone zostały przez organizatorów konkursu p. Agatę Brandt, logopedę oraz Karolinę Kwietniewską, nauczycielkę plastyki oraz nauczania zintegrowanego.

👉Naczelnym celem konkursu było zachęcenie uczniów do ćwiczeń logopedycznych a także upowszechnianie wiedzy o terapii logopedycznej, profilaktyka logopedyczna i troska o poprawność językową wśród uczniów klas I-III.

👉Z naszej szkoły do konkursu zakwalifikowane zostały prace Marty Pery, kl. 2, Zuzanny Szymczak, kl. 3, Oliwiera Dobrzyńskiego, kl. 3. Ponadto uczniowie, którzy wykonali pracę to Olivier Borowiak, kl. 1 oraz Aleksandra Kantczak, kl. 3.

Komisja konkursowa w składzie: p. Karolina Kwietniewska, nauczycielka nauczania zintegrowanego oraz plastyki, p. Beata Raczycka, pedagog szkolny, p. Agata Brandt, logopeda wyłoniła laureatów:

🥇I miejsce – Julia Matczak, kl. 3, SP w Wysocku Wielkim

🥈II miejsce – Marta Pera, kl. 2, SP w Sobótce

🥉III miejsce – Filip Nazarek, kl. 1, SP we Franklinowie

🏅Wyróżnienia:

Amelia Sikora, kl. 1, SP w Lewkowie

Tobiasz Kruszyk, kl. 1, SP w Lamkach

Zuzanna Szymczak, kl. 3, SP w Sobótce

🏅Wyróżnienie organizatora:

Zofia Krajewska, kl. 1, SP w Lewkowie

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, „zakręcone” lizaki 🍭🍭🍭🍭oraz upominki. Serdecznie gratulujemy. 👏👏👏👏