Uczniowie klasy III wraz ze swoją wychowawczynią p. Magdaleną Matuszewską biorą udział w Projekcie Edukacyjnym Uniwersytetu Dzieci pod tytułem „Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy i waży?”. Za nimi dwie „lekcje na rozgrzewkę”.

Podczas pierwszej lekcji na temat: „Czy mogę ćwiczyć swoją uwagę?” uczniowie poznali wybrane ćwiczenia z praktyki uważności (mindfulness). Wsłuchiwali się w ścieżkę dźwiękową z instruktażem, gdzie ćwiczyli kierowanie uwagi na swoje ciało oraz świadome obserwowanie oddechu. Wykonali również zadanie pomagające w regulacji emocji i skutecznym koncentrowaniu uwagi. Poznali sposoby wyciszenia i regeneracji.

Temat drugich zajęć to: „Dlaczego śmiech to zdrowie?”. Podczas lekcji uczniowie wzięli udział w szeregu ćwiczeń ruchowych, dzięki którym sprawdzali czy trudno jest kogoś rozśmieszyć oraz poznali różne zalety śmiania się. Z pomocą filmów instruktażowych trenowali różne techniki stosowane w śmiechoterapii. Oglądając miniwykład przekonają się o dobroczynnym wpływie śmiechu na ludzki organizm. Uczniowie wymieniali się również wzajemnie komplementami i miłymi słowami, które także wywołały uśmiech na ich twarzach. 😃😄😁