Temat naszego projektu medialnego:

„Pisanki, plamki, baranek i lany poniedziałek, czyli pół żartem pół serio o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych w naszym regionie”.

Miło mi poinformować o kolejnym sukcesie uczniów naszej szkoły. Tym razem czteroosobowy, międzyoddziałowy team w składzie  – Mateusz Gałczyński , Jakub Lewicki, Zofia Losy  oraz Edwin Tomczak pod kierunkiem mgr Renaty Marciniak – Kolendy – nauczycielki biologii i j. polskiego, wykonali projekt multimedialny związany z tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi w naszym regionie.

Do konkursowych szranków stanęła młodzież z sześciu subregionów województwa WIELKOPOLSKIEGO – subregion  leszczyński, pilski, poznański, kaliski, koniński oraz m. Poznań.

Celem konkursu było zaciekawienie młodzieży pięknem polskiego zwyczaju, a w szczególności tradycjami wielkanocnymi.

Dnia 27 kwietnia 2021 roku odbyła  się w formie on – line uroczysta gala podsumowująca I edycję  wielkopolskiego konkursu na projekt multimedialny pod hasłem „Poznajemy tradycje naszego regionu edycja I TRADYCJE WIELKANOCNE.” Pani Pauliny Stochniałek – Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Pani Doroty Kinal – Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w swoim wystąpieniu podziękowały  wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom, a laureatom złożyły serdecznie gratulujemy.

Nasi uczniowie zdobyli III miejsce.

Wręczenie nagród odbyło się dnia 08 maja 2021 roku w czasie XXV Targów Edukacyjnych. Ze względu na panującą epidemię covidową, wręczenie nagród odbyło się w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu.

Organizatorem projektu był Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu.

RKM