Głównym organizatorem ogólnopolskiego konkursu „Zemsta za niepodległość. Ziemianie – ofiary dwóch agresorów” było Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział w Krakowie oraz Fundacja im. Zofii i Jana Włodków.

Celem konkursu było przywrócenie pamięci o roli społecznej, politycznej i kulturalnej ziemiaństwa, jego tradycji w walkach w obronie niepodległości oraz martyrologii.

Konkurs wzbudził duże zainteresowanie, wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Na podstawie dostępnej literatury, wywiadów ze świadkami historii oraz zgromadzonych materiałów źródłowych uczestnicy konkursu przygotowali prace pisemne lub multimedialne.

Maciej Tama, uczeń kl. VI B SP w Sobótce zajął II miejsce w etapie wojewódzkim i został finalistą ogólnopolskiego konkursu „Zemsta za niepodległość. Ziemianie – ofiary dwóch agresorów” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych      w kategorii praca pisemna         w roku szkolnym 2019/2020, którego opiekunem była Halina Grzegorczyk.

To wielki sukces Macieja, ucznia  naszej szkoły! Należą się ogromne gratulacje!