Wakacje już przekroczyły półmetek, covid-19 nie odpuszcza, a do naszej szkoły napływają kolejne dobre wiadomości. Tym razem wieści dotyczyły potrójnego zwycięstwa uczniów naszej szkoły.

Kapituła konkursowa wojewódzkiego konkursu pod hasłem „CZTERY PORY ROKU Z OZE”, w dniu 31 lipca br. opublikowała listę osób nagrodzonych               i wyróżnionych z podziałem na pięć subregionów (kaliski, koniński, leszczyński, pilski i poznański). Wśród nagrodzonych i wyróżnionych z subregionu kaliskiego znaleźli się uczniowie naszej szkoły. I tak:

–  Amelia Kaźmierczak – uczennica klasy VI a, która zajęła I miejsce

Edwin Tomczak – uczeń klasy VII, który zajął III miejsce

Michał Losy – uczeń klasy VIII, który został wyróżniony

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursowych szrankach, wykazali się wiedzą na temat odnawialnych źródeł energii i ich wykorzystania na terenie naszej gminy, naszego powiatu i naszego województwa.

Jeżeli sytuacja związana z pandemią ulegnie poprawie, to wręczenie nagród nastąpi w czasie gali finałowej podczas Wojewódzkich Dni Energii (wrzesień / październik 2020 r.)

To nie wszystko, jeżeli chodzi o niespodzianki, bo za zdobyte miejsca przez uczennicę i uczniów, szkoła otrzymuje również nagrodę pieniężną o łącznej wartości 2.000,00 zł .

Wszyscy uczniowie zostali przygotowani przez mgr Renatę Marciniak – Kolendę – nauczycielkę biologii i języka polskiego.

W imieniu moich uczniów ich rodziców i własnym pragnę podziękować Pani Dyrektor – mgr Garbieli Wejmna, za wspieranie naszych ekologicznych działań i projektów.

Uczniom biorącym udział w ww. konkursie GRATULUJĘ sukcesów.

RKM