XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu

MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI 2019 / 2020

pod hasłem „Ochrzczeni i posłani – POMAGAMY MISJI”

Tegoroczna edycja odbywała się pod patronatem:

• Pan Dariusz Piontkowski– Minister Edukacji Narodowej
  • E. abp Salvatore Pennacchio– Nuncjusz Apostolski w Polsce
  • E. bp Jerzy Mazur– Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji

Celem konkursu było kształtowanie postaw tolerancji, solidarności oraz rozbudzanie wrażliwości na sytuację rówieśników w najuboższych krajów świata; integrowanie uczniów wokół idei otwartości na różnorodne kultury i religie.

Adresatami konkursu byli uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych.

Czas trwania konkursu: od 03 września 2019 roku do 31 marca 2020 roku

Nasza szkoła brała udział w następujących kategoriach:

• plastyczna klasy 1 – 3 – Jakub Łukasiewicz
  • literacka klasy 7 – 8 – Natalia Szymankiewicz
  • charytatywna – cała społeczność szkolna zebrana i przekazana na rzez Dzieła Pomocy Ad Gentes kwota wyniosła 913,06 zł.
  • scenariusz – nauczyciele – Renata Marciniak – Kolenda – w tej kategorii nauczycielka zdobyła I miejsce

Nad całością działań czuwała mgr Elżbieta Szaroleta – nauczycielka religiiszkolny koordynator konkursu.

W tym miejscu Pragę podziękować Pani Dyrektor mgr Gabrieli Wejman za wspieranie aktywności dzieci i nauczycieli zaangażowanych w XIX edycję Ogólnopolskiego Konkursu „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI”, wszystkim wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za udział w wolontariacie na rzecz misji oraz osobom, które kupując „Kalendarz DOBRYCH ANIOŁÓW” wsparli akcję charytatywną na rzez Dzieła Pomocy Ad Gentes.

„Bycie dobrym

nie polega na byciu uprzejmym,

tylko na pomaganiu i obdarowywaniu innych bez niczego w zamian,

a co najważniejsze cieszyć się z tego, że zrobiło się coś dla innego człowieka i to go uszczęśliwiło”.

Wyniki konkursu http://www.adgentes.misje.pl/konkurs-314/wyniki-2019-2020-11295