21 kwietnia 2021 roku do naszej szkoły dotarła radosna nowina o sukcesie Michała Wierusza ucznia klasy 6a w Ogólnopolskim Konkursie pod hasłem „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać WOLONTARIUSZEM”. Za swoją pracę uczeń otrzymał nagrodę książkową oraz ŚWIADECTWO SZLACHETNOŚCI.
Wręczenia nagrody dokonała p. Dyrektor mgr Gabriela Wejman w obecności nauczycielki przygotowującej ucznia do konkursu – mgr Renaty Marciniak – Kolendy.
W tegorocznej edycji w konkursie brało udział 300 szkół z całej Polski oraz 13000 uczniów. Do oceny wpłynęły najlepsze prace uczniowskie ze 129 szkół.
Organizatorzy konkursu – Fundacja DWA SKRZYDŁA ANIOŁA – skierowali podziękowania do Nauczycieli i Wychowawców oraz Rodziców za zaangażowanie i pomoc swoim podopiecznym oraz za okazane wsparcie i wiarę w dziecko w każdym jego „dziele”.
Ponad to podziękowali za wytrwałość w czynieniu dobra, zwłaszcza w tym trudnym czasie epidemii, kiedy kontakty międzyludzkie są tak ograniczone i wzrasta poczucie osamotnienia. Wyniki Konkursu pokazują, że wielu z Was mimo epidemii starało się nieść pomoc tam gdzie to możliwe, nie szukając wymówek.
„Nie możesz zmienić całego świata, ale możesz zmienić cały świat jednego człowieka”
Wszystkim uczniom klasy 6a oraz wychowawcy klasy p. mgr Filippowi Gwoździowi dziękuję za zaangażowanie i udział w tym przedsięwzięciu.

Dziękuję za ŻYCZLIWOŚĆ
RKM