To hasło tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu, który przypadł w dniu 9 lutego.

Wiadomo, że Internet ma wiele zalet, ale niesie też różnorakie zagrożenia.

W okresie pandemii szczególnie niebezpieczne stało się zbyt długie spędzanie czasu w Internecie i uzależnienie od sieci.Badania wykazują, że czas pandemii spowodował, że wielu uczniów przebywa przed ekranem nawet 8 godzin dziennie.

W związku z tym hasło Dnia Bezpiecznego Internetu „Działajmy razem!” , nabiera szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych, jak i samych dzieci i młodzieży zapewnić może bezpieczeństwo w czasie wzmożonego korzystania z sieci.

Aby nie spędzać zbyt wiele czasu w Internecie, zachęcamy wszystkich uczniów do korzystania w wolnym czasie do zabaw na świeżym powietrzu. Aura zimowa, która nas otacza na pewno sprzyja takim zabawom. Pamiętajcie, że ruch to zdrowie, oczywiście pod warunkiem, że przestrzegamy zasad bezpieczeństwa.

Poniżej przedstawiamy  plakaty wykonane przez uczniów klas IV – VIII w związku z Dniem Bezpiecznego Internetu.