MIMO STANUEPIDEMII

NASZA SZKOŁA odnosi SUKCESY

II miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie

„CUKIEREK ZA ŻYCZLIWOŚĆ – I TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM”

Organizatorem konkursu była Fundacja Dwa Skrzydła Anioła.

Do konkursu przystąpiło 3423 uczniów ze 114 szkół.

Celem konkursu był promowanie działań charytatywnych i wolontariatu na rzecz potrzebujących w tym osób samotnych.

Zarząd Fundacji podsumowując konkurs, stwierdził, że tegoroczna edycja przyniosła najliczniejszą liczbę uczestników w historii Konkursu.

W VIII edycji konkursu uczestniczyli wszyscy uczniowie klasy 8 A wraz z wychowawczynią mgr Renatą Marciniak – Kolendą. Idea konkursu doskonale wpisała się w program wychowawczy i działania profilaktyczne nie tylko szkolny ale przede wszystkim klasowy. Przez cały I okres na godzinach wychowawczych podejmowaliśmy wątki działalności charytatywnej i wolontariatu na rzecz najbardziej potrzebujących ale i osób samotnych i chorych. Nasze wspólne działania przyniosły efekt w formie Dzienniczka Dobrych Uczynków, który został wysłany na konkurs. Autorką najlepszej pracy została Natalia Szymankiewicz, zdobywając II miejsce w eliminacjach ogólnopolskich a co za tym idzie zdobyła również Świadectwo Szlachetności, STATUETKĘ oraz cukierek za życzliwość.

Ze względu na panująca epidemię korona wirusa, Natalka nagrodę otrzyma w późniejszym terminie o czym z pewnością poinformujemy na stronie naszej szkoły.