103 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych Świąt Państwowych.

10 listopada 2021 r. odbyła się szkolna akademia upamiętniająca to patriotyczne wydarzenie.

,, Szkoła do Hymnu” – to kolejna ogólnopolska edycja Ministerstwa Edukacji i Nauki odśpiewania ,,Mazurka Dąbrowskiego, która rozpoczęła naszą historyczną uroczystość.

Następnie uczniowie pod kierownictwem p. Haliny Grzegorczyk , p. Renaty Szymczak i p. Macieja Kasprzaka przygotowali poetycki koncert pieśni narodowych , wzbogacony o prezentację multimedialną oraz gazetkę ,, 103 lat Polski Niepodległej”.

Wyjątkową atmosferę uroczystości podkreśliły piosenki i recytacja wierszy uczniów naszej szkoły, między innymi wiersz Jakuba Szymankiewicza pt. ,,Niepodległość”, który zaprezentujemy w filmiku na szkolnym fb.

Były to niezapomniane wydarzenie dla wszystkich pracowników i uczniów naszej szkoły . W hołdzie dla Niepodległej zapaliliśmy symboliczny znicz i złożyliśmy kwiaty. 🇵🇱 Więcej zdjęć na szkolnym profilu FB ❤️